Nationella funktionärer


Medlemsadministration, Adressändringar, Medlemsärenden: support@mensa.se
Ange ditt medlemsnummer när du skriver till supporten.
Obs! Det ska komma ett automatiskt svar när ditt ärende är registrerat.

Supportansvarig: Malin Cederfjärd
E-post: supportansvarig@mensa.se

 

PR-ansvarig: Sandra Kastås
E-post: pr-ansvarig@mensa.se

 

Talesperson (presskontakter, intervjuer): Karin Westin Tikkanen
E-post: talesperson@mensa.se

Vice talesperson (presskontakter, intervjuer): Mikael Svensson
E-post: talesperson@mensa.se

 

Gifted Children Program: Timmy Burchard
E-post: gcp-ansvarig@mensa.se

 

Social media: Amie Karlsson
E-post: social-media@mensa.se

 

Webbredaktör, Mensa.se: Henrik Muskos
E-post: webbredaktor@mensa.se

 

IT-ansvarig: Mats Hasselquist
E-post: it-ansvarig@mensa.se
Supportärenden: it-support@mensa.se
Support via Facebook undanbedes

 

Medlemstidningen Legatus Mensae:
Kontakta redaktionen: redaktion@mensa.se
Chefredaktör: Lova Stribén
E-post: redaktor@mensa.se
Redaktör: Kristin Thored
E-post: viceredaktor@mensa.se
Layoutansvarig: Viktor Erik Jensen
E-post: layoutansvarig@mensa.se

 

Testsamordnare: Pontus Ekenstierna
E-post: testsamordnare@mensa.se

Testmaterialansvarig: Johan Aftonstråle
E-post: testmaterial@mensa.se

Testadministratör: Stefan Uusimäki
E-post: testadmin@mensa.se

Testregistrerare: Simon Larsson
E-post: testreg@mensa.se

Utbildningsansvarig: Carina Ögell
E-post: utbildningsansvarig@mensa.se

 

Butiken: Josefin Enertz
E-post: butik@mensa.se

 

SIGHT: Michaela Swartling
E-post: sight@mensa.se

 

Eventgruppsansvarig: Per Thorneus
E-post: eventgruppsansvarig@mensa.se 

 

Bildbanksansvarig: Anna Eriksson
E-post: bildbanksansvarig@mensa.se 

 

Förmånsansvarig: Vakant
E-post: formansansvarig@mensa.se

 

SIG-ansvarig: vakant
E-post: sig-ansvarig@mensa.se

 

Ungdomskoordinator: Johan Ruthberg Sällquist
E-post: ungdomskoordinator@mensa.se