Nationella funktionärer


Medlemsadministration, Adressändringar, Medlemsärenden: support@mensa.se
Ange ditt medlemsnummer när du skriver till supporten.
Obs! Det ska komma ett automatiskt svar när ditt ärende är registrerat.

Supportansvarig: Mathias Svensson
E-post: supportansvarig@mensa.se

 

PR-ansvarig: Sandra Kastås
E-post: pr-ansvarig@mensa.se

 

Talesperson (presskontakter, intervjuer): Jenny Åkerman
E-post: talesperson@mensa.se

 

Gifted Children Program: Sten Collander
E-post: gcp-ansvarig@mensa.se

 

Social media: Anette Isaksson
E-post: social-media@mensa.se

 

Webbredaktör, Mensa.se: Jeanette Grönlund
E-post: webbredaktor@mensa.se

 

IT-ansvarig: Emil Hemdal
E-post: it-ansvarig@mensa.se

Vice IT-ansvarig: Ken Engström
E-post: it-ansvarig@mensa.se
Supportärenden: it-support@mensa.se
Support via Facebook undanbedes

 

Medlemstidningen Legatus Mensae:
Kontakta redaktionen: redaktion@mensa.se
Redaktör: Vendela Normark Granetoft
E-post: redaktor@mensa.se
Viceredaktör: Cecilia Linde
E-post: viceredaktor@mensa.se
Layoutansvarig: Viktor Erik Jensen
E-post: layoutansvarig@mensa.se

 

Forskningskoordinator: Padi Matseke
E-post: forskningskoordinator@mensa.se

 

Testsamordnare: Jörgen Björkman
E-post: testsamordnare@mensa.se

 

Testadministratör: Fredrik Nickander
E-post: testreg@mensa.se

 

Utbildningsansvarig: Pontus Linnell
E-post: utbildningsansvarig@mensa.se

 

Butiken: Magnus Gustafsson
E-post: butik@mensa.se

 

SIGHT: Adam Thorp
E-post: sight@mensa.se

 

Informationskoordinator: Adam Bäckström
E-post: ik@mensa.se

 

Stormöteskoordinator: Victoria Hasselquist
E-post: smk@mensa.se