Nationella funktionärer


Medlemsadministration, Adressändringar, Medlemsärenden: support@mensa.se
Ange ditt medlemsnummer när du skriver till supporten.
Obs! Det ska komma ett automatiskt svar när ditt ärende är registrerat.

Supportansvarig: Malin Cederfjärd
E-post: supportansvarig@mensa.se

 

PR-ansvarig: Sandra Kastås
E-post: pr-ansvarig@mensa.se

 

Talesperson (presskontakter, intervjuer): Jenny Åkerman
E-post: talesperson@mensa.se

 

Gifted Children Program: Timmy Burchard
E-post: gcp-ansvarig@mensa.se

 

Social media: Anette Isaksson
E-post: social-media@mensa.se

 

Webbredaktör, Mensa.se: Henrik Muskos
E-post: webbredaktor@mensa.se

 

IT-ansvarig: vakant
E-post: it-ansvarig@mensa.se
Supportärenden: it-support@mensa.se
Support via Facebook undanbedes

 

Medlemstidningen Legatus Mensae:
Kontakta redaktionen: redaktion@mensa.se
Redaktör: Lova Stribén
E-post: redaktor@mensa.se
Viceredaktör: Kristin Thored
E-post: viceredaktor@mensa.se
Layoutansvarig: Viktor Erik Jensen
E-post: layoutansvarig@mensa.se

 

Testsamordnare: vakant, testansanvarig i styrelsen hanterar post till adressen
E-post: testsamordnare@mensa.se

 

Testadministratör: vakant
E-post: testreg@mensa.se

 

Utbildningsansvarig: Carina Ögell
E-post: utbildningsansvarig@mensa.se

 

Butiken: Magnus Gripenhammar
E-post: butik@mensa.se

 

SIGHT: Michaela Swartling
E-post: sight@mensa.se

 

Eventgruppsansvarig: Erik Günter
E-post: eventgruppsansvarig@mensa.se 

 

Bildbanksansvarig: Anna Eriksson
E-post: bildbanksansvarig@mensa.se 

 

Förmånsansvarig: Raymond Ke
E-post: formansansvarig@mensa.se

 

SIG-ansvarig: vakant
E-post: sig-ansvarig@mensa.se