Riksföreningen


Medlemsadministration, Adressändringar, Medlemsärenden: support@mensa.se ange ditt medlemsnummer när du skriver till supporten.

 

Styrelse

grupp.jpgDu når hela styrelsen på gruppadressen board_sweden@mensa.se.

 

Ordförande

IMG_0015.JPG

Monika Orski
E-post: ordforande@mensa.se

 

Vice ordförande
Bengt.jpg
Bengt Wendel
E-post: viceordforande@mensa.se

 

Medlemsansvarig 

milka.jpg

Milka Dinevik
E-post: medlemsansvarig@mensa.se

 

Testansvarig 

gustav.jpg

Gustav Knutsson
E-post: testansvarig@mensa.se

 

Sekreterare

vendela.jpg

Vendela Normark Granetoft
E-post: sekreterare@mensa.se

 

Kassör
torgny.jpg

Torgny Handreck
E-post: kassor@mensa.se

 

Aktivitetsansvarig
erik å.jpg
Erik Åkesson
E-post: aktivitetsansvarig@mensa.se

 

Suppleant 1

anna.jpg 

Anna Bogmer

E-post: suppleant1@mensa.se

 

Suppleant 2

linda.jpg

Linda Eriksson
E-post: suppleant2@mensa.se

 

Nationella funktionärer som väljs av årsmötet

erik a.jpg

Ombudsman: Erik Aludden
E-post: ombudsman@mensa.se

Revisor: Stefano Giangiacomo
E-post: revisor@mensa.se


Valkommitté
val@mensa.se

  • Kristina Nielsen
  • Lena Padukova
  • Thomas Lindeborg
  • Suppleant Johanna Alm


Föreningens postadress
Mensa Sverige c/o Föreningshuset
Virkesvägen
26 120 30 Stockholm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

StyrelsenJPG