Riksföreningen


Medlemsadministration, Adressändringar, Medlemsärenden: support@mensa.se ange ditt medlemsnummer när du skriver till supporten.

Styrelsen - email

Du når hela styrelsen på gruppadressen board_sweden@mensa.se

Ordförande - E-post: ordforande@mensa.se - Martina Gustafsson

Vice ordförande - E-post: viceordforande@mensa.se - Bengt Wendel

Medlemsansvarig - E-post: medlemsansvarig@mensa.se - Fredrik Carlstedt

Testansvarig - E-post: testansvarig@mensa.se - Gustav Knutsson

Sekreterare - E-post: sekreterare@mensa.se - Agnes Hedberg

Kassör - E-post: kassor@mensa.se - Torgny Handreck

Aktivitetsansvarig - E-post: aktivitetsansvarig@mensa.se - Anna Bogmer

Suppleant 1 - E-post: suppleant1@mensa.se - Pär Wikström

Suppleant 2 - E-post: suppleant2@mensa.se - Linda Eriksson

Nationella funktionärer som väljs av årsmötet

 

Ombudsman: Erik Aludden
E-post: ombudsman@mensa.se

Revisor: Stefano Giangiacomo
E-post: revisor@mensa.se


Valkommitté
val@mensa.se

  • Kristina Nielsen
  • Lena Padukova
  • Desirée Edeskär
  • Suppleant Tove Verner-Carlsson


Föreningens postadress
Mensa Sverige c/o Föreningshuset
Virkesvägen
26 120 30 Stockholm